Windows 11’in görev yöneticisi tasarımı değişiyor!

Windows 11’in görev yöneticisi tasarımı değişiyor!

          Microsoft‘un Windows 11 dizaynındaki geliştirmeleri son gaz devam ediyor. Microsoft yeni işletim sistemi için görev yöneticisi bölümünün tasarımını değiştirmeyi planlıyor. Hatta ilgili alana ek seçenekler ekleme gibi düşünceleri de var.

Bilgi güvenilir bir sızıntı kaynağından geldi. Albacore adlı Twitter kullanıcısı daha önce masaüstü duvar kağıtları için ‘Çıkartmalarım’ adında bir bölüm sunulacağını iddia etmişti. Şimdi de bu bilgiyi sosyal medya uygulaması üzerinden belirtti.


Görev yöneticisi yeni tasarımıyla ek bilgiler sunacak

                Microsoft‘un yeni işletim sisteminin görev yöneticisine ‘Uygulama Sağlığı’ ve ‘Pil Sağlığı’ ile ilgili birtakım yeni bilgi ekranları geliyor. Bu bilgi, son Dev Channel derlemesi 22543 kurulu bir Windows sürümünden geldi. Sızıntıyı da FireCubeStudios adlı bir Twitter kullanıcısı yaptı.


Güncelleme herkese açık olarak geldiğinde ek özelliklerin de dahil olabileceği görünüyor. Neowin’in kendi raporunda belirttiği üzere, Microsoft geliştiricileri bu tasarımın son hali olmadığını söylüyor. Bu noktada Başlangıç uygulamalarıyla alakalı seçenekler de gelebileceğini açıkladılar.

Microsoft‘un görev yöneticisinin yenilemek istediği bilgisi ilk kez karşımıza çıkmadı. Bazı değişiklikler yapı 22538‘de tanıtıldı. Yine de bunun devam eden bir çalışma olduğundan tamamen herkese açık yayınlanmasının zaman alabileceği söyleniyor.


Microsoft, Windows 11 işletim sistemini basitleştirmeye çalışıyor

                Windows 11 için bu güncelleme performansa dayalı geliştirmeler kadar önemli durmuyor. Ancak yine de göz ardı edilmemesi gerekiyor. Çünkü şirket burada günlük kullanımı geliştirmeye yönelik çeşitli planlı güncellemeler sunuyor.

Microsoft‘un yeni işletim sistemini kullanan tüm kişiler bilgili ya da uzman insanlardan oluşmuyor. Dolayısıyla günlük kullanıcılar da ağırlıklı olarak Windows 11‘i kullanacak. Bu yüzden de şirketin işletim sisteminin karmaşık yapısını daha da basitleştirmeye gitmesi gerekiyor. Bu tarz güncellemeler de bu noktada önem arz ediyor.

Sizler Windows 11‘in yeni görev yöneticisi tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Beni Değerlendir post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.