TikTok, topluluk politikalarını genişletti!

TikTok, topluluk politikalarını genişletti!

TikTok, Salı günü güvenlik ve esenliği teşvik etmeyi amaçladığını açıkladı. Bu noktada topluluk yönergelerinde birtakım değişikliğe gitti. Popüler sosyal medya uygulaması değişiklikler arasında, intihar aldatmacaları gibi tehlikeli eylemlere daha katı bir yaklaşım getirdi.

İlk olarak Kasım ayında bu tür konularla alakalı politikayı ana hatlarıyla açıklamıştı. Şimdi ise insanların bulmasını kolaylaştırmak için topluluk yönergeleri ayrı bir kategoride vurgulanıyor. Daha önce bu bölüm, TikTok’un intihar ve kendine zarar verme politikalarında yer alıyordu. Sosyal medya uygulaması ek olarak, insanları riskli çevrimiçi zorluklar gördüğünde durmaya, düşünmeye ve karar vermeye teşvik eden videolar yayınladı.

TikTok, kadın düşmanlığının önüne geçmeyi amaçlıyor

TikTok, topluluk politikalarında yapılan güncellemede yanlış adlandırma, yanlış cinsiyet ve kadın düşmanlığını açıkça yasakladı. Yanlış adlandırma, birinin kasıtlı olarak ya da olmayarak trans bir kişinin eski adını o bireyin rızası olmadan kullanması oluyor. GLAAD, bunu trans kişinin gerçek otantik kimliğini baltalayan ve onları ayrımcılık hatta şiddet riskiyle karşı karşıya bırakabilecek bir mahremiyet istilası olarak adlandırdı.

Sosyal medya uygulaması, LGBTQ bireyleri dönüştürmeye çalışmak için terapi kullanıldığında, bilimsel olarak geçerliliği olmayan terapi uygulamasını destekleyen ya da teşvik eden içeriği yasaklıyor. Amerikan Tabipler Birliği ve Amerikan Psikoloji Derneği de dahil büyük tıbbi ve zihinsel sağlık kuruluşları uygulamayı kınadı. Hatta bazı şehir ve eyaletlerde insanları bundan korumak için tasarlanmış yasalar bile var.

TikTok‘un Güven ve Güvenlik Başkanı Cormac Keenan konuyla alakalı bir blog yazısı paylaştı. Burada şu sözlere yer verdi:

“Bu ideolojiler TikTok’ta uzun süredir yasaklanmış olsa da, içerik oluşturuculardan ve sivil toplum kuruluşlarından Topluluk Kurallarımızda açık olmanın önemli olduğunu duyduk.”

TikTok Güven ve Güvenlik Başkanı Cormac Keenan Güncellenen topluluk politikaları, TikTok‘un yeme bozukluklarını teşvik eden içerik yasağını da genişletti. Buna ek olarak uygulamanın güvenliğine ve bütünlüğüne odaklanan politikalar da genişledi. Sosyal medya uygulaması, kılavuz değişikliklerinin önümüzdeki birkaç hafta içinde uygulanacağını söyledi. Sizler TikTok’un topluluk politikalarını genişletmesi hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Beni Değerlendir post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.