Tesla’nın en hızlı otomobili Model S Plaid rekor kırdı!

Tesla’nın en hızlı otomobili Model S Plaid rekor kırdı!

Tesla, dünyanın en büyük elektrikli otomobil şirketi olarak konumlanıyor. Şirket, ürettiği elektrikli otomobiller sayesinde birçok rekoru elinde barındırıyor ve yeni rekorlar kırmaya devam ediyor.

Tesla Model S Plaid, hızı sayesinde birçok kişi tarafından çok sevilmişti. Özellikle hızlanma konusunda çok hızlı davranan otomobilden yeni bir hız rekoru geldi. Rekorla birlikte araç kendini büyük oranda kanıtlamış oldu!

Tesla Model S Plaid, 251 km/saat hıza 9 saniyenin altında çıktı!

Tesla Model S Plaid, 1020 beygir güç üretebiliyor. Araç, diğer otomobillerin aksine 0-100 km/saat hızlanmasını sadece 2 saniyede gerçekleştiriyor ve yüksek hızlara rahatlıkla ulaşabiliyor. Araç geçtiğimiz günlerde yapılan denemelerde 156 mil/saat (251 km/saat) hıza 8.94 saniyede çıkarak yeni bir rekor kırdı.

Daha önceden araç, yapılan testlerde 9.23 saniyede bu hıza ulaşmıştı. Rekor kıran aracın sahibi tarafından yapılan açıklamada aracın bu iş için özel olarak modifiye edildiği bildirildi. Aracın ağırlığını normal versiyona göre büyük oranda düşürüldüğü söylendi. Aracın motorunda herhangi bir değişiklik yapılmadı.

Yapılan açıklamalarda bu test denemesinin üzerinde uzun zamandır uğraşıldığı ve testin sonunda aracın lastiklerinin tamamen tahrip olduğu belirtildi. Twitter üzerinden yapılan bu rekor paylaşımının altına Elon Musk‘tan mesaj geldi. Tesla’nın CEO’su Musk, yanıt olarak “Muhteşem” cevabını verdi.

Tesla Model S Plaid, ilk tanıtıldığı günden beri bütün ilgileri üstüne çekmeyi başarıyor. Özellikle kullanıcılarına sunduğu teknolojilerin yanında sunduğu güç, herkesi etkilemeyi başarıyor. Tesla’nın geçtiğimiz yıllarda tanıttığı Tesla Roadster’ın önceden piyasaya sürülmüş bir versiyonu olarak düşünülüyor.

Otomobilde 130 kWh’lık bir batarya bulunuyor ve araç tam şarjla yaklaşık 628 km yol gidebiliyor. Aracın fiyatı diğer versiyonlara kıyasla biraz daha yüksek. Araç, ABD’de yaklaşık 130.000 dolardan satılıyor. Peki, sizin düşünceleriniz neler? Sizce Tesla Model S Plaid ilerleyen zamanlarda bu rekoru kırabilir mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Beni Değerlendir post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.