Lost Ark, Steam’de güçlü başlangıç yaptı!

Lost Ark, Batı ülkelerinde uzun süre önce lansmanını gerçekleştirdi. Amazon Games Studios‘un oyunun düzgün şekilde yerelleştirilmesi ve Batı’da piyasaya sürülmesi sekiz yıl sürdü. Oyun şaşırtmadı ve ARPG MMO türündeki yapım yayına girdiği anda büyük bir oyuncu akınıyla karşılaştı.

SteamDB verilerine göre Lost Ark, özel olarak yer aldığı Steam‘de 532.476 eşzamanlı oyuncu ile zirveye ulaştı. İlk ön yükleme ve yeni indirmeler dolayısıyla bu noktada Steam’in sunucuları çöktüğü için oyuncuların yapıma bağlanması beklenenden uzun sürdü.

Lost Ark, 11 Şubat’ta gerçek lansmanını yapıyor

Lost Ark, oynamak için herhangi bir ücret ödemiyorsunuz. Steam platformunda oynaması ücretsiz olarak oyuncuların karşısına çıktı. Yine de şu anlık, 15 dolardan başlayıp 100 dolara kadar çıkan dört kurucu paketinden birisini satın alarak erişim sağlayabilirsiniz. Ücretsiz oyunun gerçek lansmanı 11 Şubat itibariyle başlıyor. Bu yüzden oyuncu sayılarının daha da artması beklentiler dahilinde yer alıyor.

Twitch izlenmelerinde de lider konuma geldi

SullyGnome’a göre, oyun 1.273 milyon eşzamanlı izleyiciyle zirveye ulaştı. Bu noktada Twitch‘de bir numaralı oyun haline geldi. Twitch’de de Steam gibi benzer bir başarı hikayesi yatıyor. Yapım, iki büyük izleyici kitlesini de kendine katmayı başardı. Bu noktada yıllardır büyük prodüksiyonlu ARPG bekleyen Diablo hayranları ve World of Warcraft ya da Final Fantast 14′e henüz katılmamış MMO oyuncularını bünyesinde topladı.

Sizler Amazon Game Studios‘un piyasaya sürdüğü Lost Ark oyunu hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Beni Değerlendir post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.